Toimipisteiden yhteystiedot

Käyntiosoite

Karskoginte 418
02580 Siuntio

Henkilöstö

Yksikönpäällikön sijainen
Hanna Koskinen
p. 045 7884 3105
hanna.koskinen@medivida.fi

Palveluohjaaja
Kaisa Kallioniemi
p. 045 113 6334
kaisa.kallioniemi@medivida.fi

Asiakaspaikkatiedustelut ma-pe klo 9-16:
kaisa.kallioniemi@medivida.fi tai palveluohjaus@medivida.fi

Hoitajien kanslia

p. 045 321 8744
infosanaskoti@medivida.fi

WhatsApp- tai tekstiviestit p. 044 7400 224

Laskutuksen yhteystiedot

Toivomme saavamme laskut ensisijaisesti sähköisessä muodossa (verkkolaskuna).

Verkkolaskutusosoite:

Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)
Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus: 003719709132

Mikäli organisaatiollanne ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskuja, voitte toimittaa laskut pdf-muodossa sähköpostitse osoitteella sanaskotioy.fi.p.145606-0@docinbound.com

Jos voitte toimittaa laskuja vain paperiversiona, ne tulee toimittaa suoraan taloushallintojärjestelmä OpusCapita skannauspalvelun kautta:

Sanaskoti Oy,  PL 35676,  00062 LASKUTUS

Osoite
Tapolankuja 27 A
31630 Minkiö

Yksikön päällikkö
Sami Norbäck
p. 046 875 7709
sami.norback@medivida.fi

Tehostetun palveluasumisen tiimivastaava
Mira Orelma
p. 046 875 7689
mira.orelma@medivida.fi

Hoitajat
p. 045 7750 2621
hoitajat.wanhapehtoori@medivida.fi

Osoite

Koulutie 18 as 7, 16300 Orimattila

Erkontie 22, 16300 Orimattila

Yöpäivystyspuhelin
Ohjaaja tavoitettavissa tästä numerosta kello 21-07
045 788 43107

Yksikönpäällikkö
Sari Savukorpi
p. 046 8753295
sari.savukorpi@medivida.fi

Koulutien Toimisto
p. 040 505 5429
ohjaajat.karissimo@medivida.fi

Erkontien Toimisto
p. 040 703 9298
ohjaajat.karissimo@medivida.fi

Osoite
Torkonkatu 3
15300 Lahti

Yksikönpäällikkö
Eija Peltokoski
p. 045 7884 2755
eija.peltokoski@medivida.fi

Tiimivastaava
Saana Kinnunen
p. 045 7884 3145
saana.kinnunen@medivida.fi

Torkon talon yleinen puhelinnumero, 24/7
045 788 42754

Osoite
Seutulantie 1
04410 Järvenpää

Yksikönjohtaja
Satu Uuttu
p. 050 349 5085
satu.uuttu@medivida.fi

Tiimivastaava
Terhi Tonteri
p. 050 347 4878
terhi.tonteri@medivida.fi

Osoite
Länsikaari 30, 20240 Turku

Yksikönjohtaja
Markku Niemi
p. 04578851400
markku.niemi@medivida.fi

Osoite
Ylisenkatu 6, 33710 Tampere

Yksikönpäällikkö
Sonja Uschanov
p. 0504626110
sonja.uschanov@medivida.fi

Tiimivastaavat
045 7885 0327
045 788 50338

Työntekijät tavoittaa: ohjaajien numero: 050 4618636 tai sähköposti: annala@medivida.fi

Toimisto
p. 050 461 8636

Osoite
Riipuksenkatu 11, 33710 Tampere

Yksikönpäällikkö
Sonja Uschanov
p. 0504626110
sonja.uschanov@medivida.fi

Ohjaajat p. 046 875 7720

Tiimivastaava: 046 875 7722

Henkilökunta on tavoitettavissa arkisin klo 8.00-21.00 ja viikonloppuisin klo 09.00-16.00. Toimisto ohjaajien numero: 0468757720 tai sähköpostilla kaukajarvi.sinivida@medivida.fi

Yksikönpäällikkö
Mari Wacklin
p. 050  592 3906
mari.wacklin@medivida.fi

Osoite
Tenholantie 9, 00280 Helsinki

Yksikönpäällikkö
Mari Wacklin
p. 050  592 3906
mari.wacklin@medivida.fi

Osoite
Simontie 7, 01300 Vantaa

Yksikönpäällikkö

Suvi Salokari
p. 050 4319 973
suvi.salokari@medivida.fi

Toimisto
p. 050 386 8696
simonpirtti@medivida.fi

Osoite
Messukylänkatu 26, 33700 Tampere

Yksikönjohtaja
Kirsi Arvonen
p.050 562 4194
kirsi.arvonen@medivida.fi

Palveluvastaava
Henni Rindell
p.040 457 0232
henni.rindell@medivida.fi

Yhteisöllinen- ja tukiasuminen p. 050 590 8335

Ympärivuorokautinen palveluasuminen p. 050 593 2016

Osoite
Birkanpolku 3
01200 Vantaa

Ota yhteyttä
Suvi Salokari
p. +358 504319973
suvi.salokari@medivida.fi

Osoite
Kampuskaarre 3
13100 Hämeenlinna

Vastuuhoitajat 24/7
(Terveydenhuollon yksiköt, ensisijaisesti yhteys tähän numeroon)
p. 050 556 3466
hoitajat@medivida.fi

Sairaanhoitaja, tiiminvetäjä
Jonna Lodvonen
p. 046 8752916 (ark. 8-15)
jonna.lodvonen@medivida.fi

Sairaanhoitaja
Iiris Latomäki
p. 050 511 2700 (ark 8-15)
iiris.latomaki@medivida.fi

Fysioterapeutti
Miia Lampola
miia.lampola@medivida.fi

Yksikönjohtaja
Miia Laatikainen
p. 050 556 3544 (ark. 8-15)
miia.laatikainen@medivida.fi

Osoite
Taimistokatu 6
24280 Salo

Yksikönjohtaja
Margit Hägerth- Ilmonen
p.045 7885 1202 (arkisin klo 9.00-15.00)
margit.hagerth-ilmonen@medivida.fi

Mahlakodin hoitajat 24/7
p. 045 788 51369

Sairaanhoitaja ark. klo 7.00-15.00
p. 045 788 51368

Osoite
Heinolantie 506 A, 16100 Uusikylä

Yksikönjohtaja
Mikko Rantanen
p. 050 5996648
mikko.rantanen@medivida.fi

Ympärivuorokautinen palveluasuminen Mannanranta
Heinolantie 506B, 16100 Uusikylä

Ympärivuorokautisen palveluasumisen tiimivastaava
p. 045 788 50110

Mannanranta 24/7 hoitajat
p. 050 599 6651
p. 050 599 6653

Sairaanhoitajat Mannanranta
p. 044 774 5938
p. 044 581 1501

Osoite
Lahdentie 132, 04250 Kerava

Yksikönjohtaja
Jenni Saastamoinen
p. 045 7884 3100
jenni.saastamoinen@medivida.fi

Osasto 1 hoitajat 24/7
p. 040 176 3326

Osasto 2 hoitajat 24/7
p. 050 442 8002

Virikeohjaaja (ma-pe klo.08-15)
+358 46 875 3218

Osoite
Pohjantähdentie 1, 40340 Jyväskylä

Yksikönjohtaja
Mirka Tarvainen
p. +358468753209
mirka.tarvainen@medivida.fi

Merituuli
Vastaava sairaanhoitaja Anna Niininen 0468753282
Sairaanhoitaja 0468753283
Hoitajat 0468753284

Kastehelmi
Vastaava sairaanhoitaja Tanja Tarvainen 0468753280
Sairaanhoitaja 0468753285
Hoitajat 0468753281

Osoite
Poikuekuja 6
90420 Oulu

Yksikönjohtaja
Anna-Leena Seppänen
045-78851638
anna-leena.seppanen@medivida.fi

MediVida Hoiva Oy

Osoite

Nuijamiestentie 3 C
00400 Helsinki
Finland

Toimisto avoinna klo 8-16

Toimitusjohtaja

Ville Lehtonen
p. 040 759 7084
ville.lehtonen@medivida.fi

MediVida Hoivan toimialajohtaja

Kirsi Chime
p. 050 462 3794
kirsi.chime@medivida.fi

Ikääntyneiden liiketoiminnan operatiivinenjohtaja

Laura-Kaisa Repo
p.0468753190
laura-kaisa.repo@medivida.fi

Mielenterveys- ja päihdetoiminnan operatiivinen päällikkö

Satu Uuttu
p.0503495085
satu.uuttu@medivida.fi